در این مقاله ما به بررسی ربات های از بین برنده علف های هرز میپردازیم. سم پاشی مازاد سموم دفع آفات و کشنده های علف های هرز روی مزارع نه تنها هدر دادن نیست بلکه می تواند به محیط زیست آسیب جدی برساند. ربات ها روش بسیار کارآمدتری را ارائه می دهند. با شیوع استفاده از سموم برای ازبین بردن آفات و آسیب رسیدن به محیط زیست، سازندگان این ربات ها عقیده دارند که این فناوری بخشی از یک انقلاب چهارم کشاورزی است، اتوماسیون و ارزیابی داده ها برای تولید بیشتر در حالی که به محیط زیست آسیب کمتری رسانده شود. فشار برای کاهش استفاده از سموم دفع آفات و افزایش مقاومت آفات در برابر مواد شیمیایی به معنی است که از بین بردن علف های هرز در اولویت اصلی کشاورزان است .

ربات های از بین برنده علف های هرز

در این مقاله ما به بررسی ربات های از بین برنده علف های هرز میپردازیم. سم پاشی مازاد سموم دفع آفات و کشنده های علف های هرز روی مزارع نه تنها هدر دادن نیست بلکه می تواند به محیط زیست آسیب جدی برساند. ربات ها روش بسیار کارآمدتری را ارائه می دهند.
با شیوع استفاده از سموم برای ازبین بردن آفات و آسیب رسیدن به محیط زیست، سازندگان این ربات ها عقیده دارند که این فناوری بخشی از یک انقلاب چهارم کشاورزی است، اتوماسیون و ارزیابی داده ها برای تولید بیشتر در حالی که به محیط زیست آسیب کمتری رسانده شود. فشار برای کاهش استفاده از سموم دفع آفات و افزایش مقاومت آفات در برابر مواد شیمیایی به معنی است که از بین بردن علف های هرز در اولویت اصلی کشاورزان است .
در یک مزرعه هنگامی که یک ربات قاتل در حال پرسه زدن است، هنگامی که موتور هوش مصنوعی آن علف هرز را تشخیص دهد و روی هدف قفل شود، یک الکترود سیاه رنگ پایین می آید و انفجار ۸۰۰۰ ولتی را موجب می شود. یک خراش ، یک دود و هدف مرده است. یک علف هرز ، که از درون زنده جوشانده می شود . ( درواقع در این روش علف های هرز به واسطه جریان برق و در نهایت سوزانده شدن از درون بدون استفاده از سموم شیمیایی از بین می روند )
این ربات های قاتل ، برای اولین بار در جهان است که علف های هرز جداگانه را در محصولات زراعی هدف قرار می دهند و در اولین نمایش عمومی خود ، در حال نابودی علف های هرز پهن برگ هستند که با استفاده از الگو های هوش مصنوعی شناسایی شده اند. این ربات ها برای عملکرد نیاز به پردازش داده های اسکن شده از مزارع هستند و پس از عملیات، هوش مصنوعی از ازبین رفتن علف های مزاحم اطمینان حاصل می کند.

در این مقاله ما به بررسی ربات های از بین برنده علف های هرز میپردازیم. سم پاشی مازاد سموم دفع آفات و کشنده های علف های هرز روی مزارع نه تنها هدر دادن نیست بلکه می تواند به محیط زیست آسیب جدی برساند. ربات ها روش بسیار کارآمدتری را ارائه می دهند. با شیوع استفاده از سموم برای ازبین بردن آفات و آسیب رسیدن به محیط زیست، سازندگان این ربات ها عقیده دارند که این فناوری بخشی از یک انقلاب چهارم کشاورزی است، اتوماسیون و ارزیابی داده ها برای تولید بیشتر در حالی که به محیط زیست آسیب کمتری رسانده شود. فشار برای کاهش استفاده از سموم دفع آفات و افزایش مقاومت آفات در برابر مواد شیمیایی به معنی است که از بین بردن علف های هرز در اولویت اصلی کشاورزان است . ربات های از بین برنده علف های هرز ربات های از بین برنده علف های هرز        300x180

همچنین برای ایمنی بیشتر، این ربات ها دارای حسگرهای لیزری هستند تا در صورت مواجه شدن با اتفاق غیر منتظره ، انسداد مسیر را تشخیص داده و در حالت خواب خاموش شوند. در کنار آنها دکمه های خاموش قرمز بزرگی نیز برای از کار انداختن دستی وجود دارد.
این ربات ها به طور متوسط ، ۶ ترابایت داده در روز به کشاورزان تحویل می دهد درنتیجه آنها می توانند با استفاده از داده ها مشکلات محصولات زراعی خود را شناسایی و برطرف کنند . چراغ های LED تعبیه شده در این ربات ها به این معنی است که ربات ها می توانند شب ها نیز کار کنند.

بن اسکات رابینسون ، مدیرعامل شرکت ربات های کوچک (SRC) ( یکی از شرکت های توسعه دهنده ربات های قاتل ) می گوید: “طی سالیان گذشته زمانهایی بوده است که ما فکر می کردیم این روز واقعاً هرگز اتفاق نخواهد افتاد. این ربات ها بخشی از انقلاب صنعتی چهارم هستند که از فناوری برای تمرکز بر دقت ، کارایی و پایداری استفاده کردند.” که این نشان از سخت بودن مسیر ساخت روبات هایی است که دارای سطوح بالایی از قابلیت اطمینان پذیری و دقت باشند
این فناوری هزینه زیادی برای صنعت دارد اما مقاومت در برابر علف کش ها مسئله شماره یک کشاورزی است. این ربات به ما فرصتی واقعی برای جلوگیری از استفاده از ورودی های مصنوعی به زنجیره غذایی می دهد.
همچنین شناسایی برخی گیاهان از علف های هرز مانند گیاه سیاه دانه حتی برای کشاورزان نیز دشوار است. اما سیستم هوش مصنوعی ربات ها می تواند از شش طول موج مختلف نور به عنوان اثر انگشت طیفی برای تشخیص علف هرز استفاده کند.
اینکه کشاورزان چقدر سریع ربات ها را می پذیرند یک سوال باز است. کشاورزان در حال حاضر سرمایه گذاری عظیمی در تراکتورهای خود انجام می دهند و بنابراین ممکن است فناوری را که با آنها کار می کند را ترجیح دهند. این یک راه حل است که به کشاورزان امکان می دهد مزارع خود را بدون مواد شیمیایی ، انتشار کربن ، خاککاری و …از علف های هرز مصون دارند. این فناوری به وضوح آینده این صنعت است و کمی زمان لازم است تا به این پذیرش برسیم.

همچنین در نقطه مقابل ربات های قاتل، استفاده از ربات ها برای بهره وری هدفمند از سموم است.

در این مقاله ما به بررسی ربات های از بین برنده علف های هرز میپردازیم. سم پاشی مازاد سموم دفع آفات و کشنده های علف های هرز روی مزارع نه تنها هدر دادن نیست بلکه می تواند به محیط زیست آسیب جدی برساند. ربات ها روش بسیار کارآمدتری را ارائه می دهند. با شیوع استفاده از سموم برای ازبین بردن آفات و آسیب رسیدن به محیط زیست، سازندگان این ربات ها عقیده دارند که این فناوری بخشی از یک انقلاب چهارم کشاورزی است، اتوماسیون و ارزیابی داده ها برای تولید بیشتر در حالی که به محیط زیست آسیب کمتری رسانده شود. فشار برای کاهش استفاده از سموم دفع آفات و افزایش مقاومت آفات در برابر مواد شیمیایی به معنی است که از بین بردن علف های هرز در اولویت اصلی کشاورزان است . ربات های از بین برنده علف های هرز ربات های از بین برنده علف های هرز            300x192

میکروپاشش به این مفهوم است که بهره وری از ربات ها می تواند میزان علف کش مورد استفاده در رشد محصولات را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. ربات های پاشش میکرو از فناوری بینایی رایانه برای تشخیص علف های هرز استفاده می کنند و سپس یک قطره علف کش را هدف قرار می دهند و روی آنها می پاشند. AG BOT II یک ربات خورشیدی است که از این روش استفاده می کند.
هوش مصنوعی محصول را تشخیص می دهد ، علف های هرز را هدف قرار می دهد و پیغام را برای نازل های سمپاش ارسال می کند . یک قاتل روباتیک سم پاش می تواند تا ۹۰ درصد استفاده از مواد شیمیایی را کاهش دهد همچنین سرعت ثابت و بالای تراکتور را به ارمغان آورد. حرکت بدون توقف، شناسایی و بکارگیری سموم مانند چاپگر جوهر افشان عظیمی است که در مزارع کشاورزی در حال چرخش است.
واحد کشش عقب حامل رایانه ، دوربین ، حسگر ، مخزن و نازل است که قادر به پاشش به یک نوع گیاه و جلوگیری از پاشش به نوع دیگر است. رایانه برای تشخیص محصول مشخص برنامه ریزی شده است و هر گیاهی که با محصول تعیین شده مطابقت نداشته باشد با جریان علف کش نقطه ای برخورد می کند.
جادوی واقعی هنگامی اتفاق می افتد که علف های هرز و محصول با هم تداخل داشته باشند. این یک مکانیسم دقیق سمپاشی بدون توجه به فاصله بین علف های هرز و محصول است.
برخی از ربات های علف های هرز حتی نیازی به استفاده از مواد شیمیایی ندارند. به عنوان مثال RoboCrop از بینش رایانه ای برای شناسایی گیاهان و اعمال فشار توسط تراکتور استفاده می کند. سپس به طور خودکار فضاهای بین گیاهان را از بین می برد تا علف های هرز را از ریشه خارج کند.

به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

یادداشت های مرتبط

نیاز به نیروی کار در نهالستان ها و صنعت باغبانی بطور مداوم در حال افزایش است اما در عین حال، سال به سال این صنعت در یافتن افراد برای انجام کارهای تکراری و کارگر با کمبودهای بیشتری مواجه می شود. افزایش متوالی کمبود نیروی کار عمدتا به دلیل تکراری بودن و پرمشغله بودن کارهایی است که توسط کارگران مورد نیاز است. این وظایف نه تنها از نظر جسمی فرسایش دارند، بلکه می توانند منجر به جراحات نیز شوند. همچنین به دلیل فصلی بودن این صنعت و استقرار بیشتر در مناطق روستایی، جایی که مسکن و حمل و نقل برای کارگران چالش ایجاد می کند، جذابیت این صنعت کمتر است. بدون تعداد کافی کارگر، این حوزه همیشه قادر به تأمین تقاضا نیست و بسیاری از میوه ها و سبزیجات فصلی از بین می روند. نهالستان ها نه تنها از کمبود کارگر رنج می برند ، بلکه کارگران فعلی که در حین کار
دسته بندی نشده
سپهر محمدی

ربات ها در نهالستان

مقاله ربات ها در نهالستان به بررسی نیاز به نیروی کار در نهالستان ها و صنعت باغبانی میپردازد. نیاز به نیروی کار بطور مداوم در حال

ادامه مطلب »