لوازم کنترل از راه دور دام

لوازم کنترل از راه دور دام ها امروزه با پیشرفت تکنولوژی بیشتر از همیشه مورد توجه قرار گرفته اند، این لوازم به دامداران کمک میکند تا تنها با اشاره انگشت خود بتوانند گاو های مریض یا گاو هایی که تحت گرمای شدید قرار گرفته اند را شناسایی کنند یا بفهمند که آیا در ساختمان گاوداری باز مانده است یا نه. به طور خلاصه این تجهیزات این امکان را به دامداران میدهد تا با چشمانی باز و با توجه به وضعیت فعلی گله خود تصمیمات لازم را برای آنان اتخاذ کنند، حتی اگر از نظر مکانی با گله ی خود فاصله زیادی دارند.

لوازم کنترل از راه دور دام ها امروزه با پیشرفت تکنولوژی بیشتر از همیشه مورد توجه قرار گرفته اند، این لوازم به دامداران کمک میکند تا تنها با اشاره انگشت خود بتوانند گاو های مریض یا گاو هایی که تحت گرمای شدید قرار گرفته اند را شناسایی کنند یا بفهمند که آیا در ساختمان گاوداری باز مانده است یا نه. به طور خلاصه این تجهیزات این امکان را به دامداران میدهد تا با چشمانی باز و با توجه به وضعیت فعلی گله خود تصمیمات لازم را برای آنان اتخاذ کنند، حتی اگر از نظر مکانی با گله ی خود فاصله زیادی دارند. لوازم کنترل از راه دور دام لوازم کنترل از راه دور دام Activity Monitor Nedap pic

در ادامه به ذکر چند موردی میپردازیم که لوازم کنترل از راه دور دام میتواند به دامدارن کمک بکند:

نگه داشتن سوابق با دقت و سرعت زیاد

لوازم کنترل از راه دور دام میتوانند به شما به صورت ۲۴ ساعته نشان بدهند که یک هر یک از اعضای گله ی شما مشغول چه کاری میباشد، ضربان قلبش چگونه است و در چه مکانی حضور دارد. همچنین قابلیت نشان دادن نحوه عملکرد آنان را نیز دارد. این قابلیت باعث ارائه اطلاعت و نکاتی به شما میشود که هیچ انسانی نمیتواند با این دقت این اطلاعات را برای شما فراهم کند.

تصمیم گیری در لحطه

اگر مشکلی برای یک یا گروهی از گاوها پیش بیاید، یک هشدار برای شما توسط لوازم کنترل از راه دور دام ارسال خواهد شد. تصمیم گیری های لحظه ای و بموقع میتواند وضع موجود را بهبود ببخشد یا از بروز یک فاجعه جلوگیری کند. با استفاده از لوازم کنترل از راه دور دام دیگر نیازی به صبر کردن برای تمام شدن کارهای روزانه برای تشخیص گاوهای مریض نیست.

افزایش بهره وری کارگران

کارگران مشغول در گله به جای صرف وقت و انرژی خود برای بررسی سلامتی دام میتوانند به کارهای دیگر بپردازند که میتواند بهره وری و سوددهی شما را افزایش بدهد.

کاهش هزینه های دارویی و نیروی انسانی به ازای هر گاو مریض

لوازم کنترل از راه دور دام گاو های بیمار را قبل از یک انسان میتوانند تشخیص بدهند و این مساله به شما کمک میکند که در زمان و هزینه ی درمان لازم برای گاو را کاهش دهید. این اتفاق با درمان گاو مریض حتی قبل از بروز علائم اتفاق میافتد.

بزرگ تر شدن گله

طبق تحقیقاتی که در مزارع مختلف انجام شده است مزارعی که در آنان دام از وضعیت بهتری برخوردار است نرخ تولید مثل بیشتری دارد، این بهبود وضعیت لازم نیز با استفاده از لوازم کنترل از راه دور دام به راحتی اتفاق می افتد و در طول زمان گله ی شما بزرگ و بزرگتر میشود.

به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

یادداشت های مرتبط

انواع روش های شخم زدن یکی دیگر از مسائلی که در کشاورزی و باروری زمین نقش بسیار مهمی را بازی میکند انجام عملیات شخم زنی میباشد. در این مقاله قصد داریم تا به اجمال به این مساله بپردازیم. به طور کلی میتوان روش های شخم زدن را به دو دسته زیر تقسیم کرد: 1) شخم برای آماده سازی زمین برای زراعت • شخم اولیه o شخم عمیق o شخم جایگزینی خاک o شخم دائمی در طول سال • شخم ثانویه 2) شخم پس از برداشت محصولات در این مقاله به توضیح انواع روش های شخم زنی ذکر شده میپردازیم. انواع روش های شخم اولیه شخم عمیق این نوع از شخم زنی باعث خرد شدن کلوخه هایی میباشد که در آفتاب داغ تابستان در خاک پخته میشوند. این کلوخه ها به مرور زمان و به علت تحولات دمایی بین دمای بالا و پایین و باران های کمیاب فصل تابستان از بین میروند و این از بین رفتن آنان به ساختار خاک کمک فراوانی میکند. پس از نابودی این کلوخه ها ریشه های علف های هرز به علت برخورد مستقیم با آفتاب تضعیف شده و از بین میروند. شخم عمیق در فصل تابستان میتواند افات را از طریق مواجه کردن آنان با آفتاب گرم تابستان نابود کند. عمق ضروری برای شخم عمیق چیزی بین 25 تا 30 سانتی متر میباشددر حالی که عمق مورد نیاز معمول برای شخم زدن بین 15 تا 20 سانت میباشد. شخم زدن عمیق همچنین باعث بهبود رطوبت خاک میشود هرچند که این مورد بستگی به میزان بارندگی در فصل شخم زنی عمیق نیز دارد. شخم جایگزینی خاک ممکن است که در لایه های زیرین خاک گودال های سختی باشند که رشد ریشه گیاهان یا محصولات کشاورزی را محدود کنند، این گودال ها میتوانند گودال های سیلتی یا آهنی یا آلومینیومی باشند، در هر حال این گودال های سخت باعث محدود شدن رشد ریشه گیاهان از نظر عمقی میشود به صورت مثال گیاه پنبه تا عمق 2 متری ریشه میدواند در صورتی که با وجود این گودال ها ممکن است این عمق ریشه به 15 تا 20 سانت محدود شود. برای حل این مشکل یک برش نازک در بالای خاک زده میشود و تیغه تراکتور تا عمق مورد نظر به تخریب این گودال های سخت میپردازد. شخم دائمی در طول سال عملیات های شخم زنی که همواره در طول سال انجام میشوند با نام شخم دائمی شناخته میشوندف در زمین های خشک، آماده سازی خاک با کمک بارش های تابستانه شروع مشود و پس از آن عملیات های متوالی شخم زنی تا زمان بذرریزی ادامه خواهد داشت، حتی پس از برداشت محصولات نیز برای جلوگیری از رویش علف های هرز و تحلیل رفتن خاک عملیات شخم زنی ادامه پیدا میکند تا زمانی که دوباره مرحله آماده سازی خاک برای کاشت بعدی شروع شود. شخم زنی ثانویه عملیات های سبک تر که پس از شخم زنی اولیه انجام میشوند با نام شخم زنی ثانویه شناخته میشوند، پس از شخم زنی، زمین با کلوخه های بزرگ و علف های هرزی که در آن وجود دارد آماده کاشت نیست پس برای آماده سازی نهایی آن برای مرحله کاشت یک شخم سطحی با عمق کم دوباره زده میشود تا زمین به بهترین وضعیت ممکن برای کاشت محصولات مدنظر برسد.
مقاله
سپهر محمدی

انواع روش های شخم زنی

یکی دیگر از مسائلی که در کشاورزی و باروری زمین نقش بسیار مهمی را بازی میکند انجام عملیات شخم زنی میباشد. در این مقاله قصد

ادامه مطلب »